TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 44AM1111-22-9-9CS2275
Part No.:
44AM1111-22-9-9CS2275
Datasheet:
44AM1111-22-9-9CS2275.pdf
Description:
HOOK-UP DL STRND 22AWG WHT 100'
Product details
1. How to order 44AM1111-22-9-9CS2275 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 44AM1111-22-9-9CS2275 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 44AM1111-22-9-9CS2275?
Packaging Spool Spool Spool Spool Spool
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
WireGauge 22 AWG 22 AWG 22 AWG 22 AWG 22 AWG
ConductorStrand 19/34 19/34 19/34 19/34 19/34
ConductorMaterial Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Diameter 0.078 (1.98mm) 0.078 (1.98mm) 0.078 (1.98mm) 0.078 (1.98mm) 0.078 (1.98mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.005 (0.13mm) 0.005 (0.13mm) 0.005 (0.13mm) 0.005 (0.13mm) 0.005 (0.13mm)
Length 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m)
Voltage 600V 600V 600V 600V 600V
OperatingTemperature 150°C 150°C 150°C 150°C 150°C