TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 44A0111-20-2-MX
Part No.:
44A0111-20-2-MX
Manufacturer:
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Category:
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Package:
Datasheet:
44A0111-20-2-MX.pdf
Description:
HOOK-UP DL STRND 20AWG RED 500'
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 44A0111-20-2-MX on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 44A0111-20-2-MX price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 44A0111-20-2-MX?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 44A0111-28-2 44A0111-20-0-MX 44A0111-20-2-MX 44A0111-26-2-US 44A0111-20-2-MX
Part Number 44A0111-28-2 44A0111-20-0-MX 44A0111-20-2-MX 44A0111-26-2-US 44A0111-20-2-MX
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
ProductStatus Active Active Active Active Active
WireGauge 20 AWG 20 AWG 20 AWG 20 AWG 20 AWG
ConductorStrand 19/32 19/32 19/32 19/32 19/32
ConductorMaterial Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Diameter 0.055 (1.40mm) 0.055 (1.40mm) 0.055 (1.40mm) 0.055 (1.40mm) 0.055 (1.40mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.0031 (0.080mm) 0.0031 (0.080mm) 0.0031 (0.080mm) 0.0031 (0.080mm) 0.0031 (0.080mm)
Length 500.0' (152.4m) 500.0' (152.4m) 500.0' (152.4m) 500.0' (152.4m) 500.0' (152.4m)
Voltage 600V 600V 600V 600V 600V
OperatingTemperature -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C