AV2211EB24T5Q04.pdf
| Circuit | SPDT | SPDT | SPDT | SPDT | SPDT |
| SwitchFunction | On-On | On-On | On-On | On-On | On-On |
| CurrentRating(Amps) | 3A (AC) | 3A (AC) | 3A (AC) | 3A (AC) | 3A (AC) |
| VoltageRating-AC | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V |
| IlluminationVoltage(Nominal) | 24 VDC | 24 VDC | 24 VDC | 24 VDC | 24 VDC |
| TerminationStyle | Wire Leads | Wire Leads | Wire Leads | Wire Leads | Wire Leads |
| PanelCutoutDimensions | Circular - 22.20mm Dia | Circular - 22.20mm Dia | Circular - 22.20mm Dia | Circular - 22.20mm Dia | Circular - 22.20mm Dia |