AV1911EG12T5Q04.pdf
| CurrentRating(Amps) | 3A (AC) | 3A (AC) | 3A (AC) | 3A (AC) | 3A (AC) |
| VoltageRating-AC | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V |
| IlluminationVoltage(Nominal) | 12 VDC | 12 VDC | 12 VDC | 12 VDC | 12 VDC |
| TerminationStyle | Wire Leads | Wire Leads | Wire Leads | Wire Leads | Wire Leads |
| PanelCutoutDimensions | Circular - 19.20mm Dia | Circular - 19.20mm Dia | Circular - 19.20mm Dia | Circular - 19.20mm Dia | Circular - 19.20mm Dia |