TDK Corporation MLG1005S13NHTD25
Part No.:
MLG1005S13NHTD25
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
MLG1005S13NHTD25.pdf
Description:
FIXED IND 13NH 400MA 500MOHM SMD
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order MLG1005S13NHTD25 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLG1005S13NHTD25 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG1005S13NHTD25?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series MLG MLG MLG MLG MLG
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Multilayer Multilayer Multilayer Multilayer Multilayer
Inductance 13 nH 13 nH 13 nH 13 nH 13 nH
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
CurrentRating(Amps) 400 mA 400 mA 400 mA 400 mA 400 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 500mOhm Max 500mOhm Max 500mOhm Max 500mOhm Max 500mOhm Max
Q@Freq 8 @ 100MHz 8 @ 100MHz 8 @ 100MHz 8 @ 100MHz 8 @ 100MHz
Frequency-SelfResonant 2.4GHz 2.4GHz 2.4GHz 2.4GHz 2.4GHz
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz