TDK Corporation MLF1608A1R5MTA00
Part No.:
MLF1608A1R5MTA00
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
MLF1608A1R5MTA00.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 50MA 700MOHM SMD
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order MLF1608A1R5MTA00 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MLF1608A1R5MTA00 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLF1608A1R5MTA00?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series MLF MLF MLF MLF MLF
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Multilayer Multilayer Multilayer Multilayer Multilayer
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 1.5 µH 1.5 µH 1.5 µH 1.5 µH 1.5 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 50 mA 50 mA 50 mA 50 mA 50 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 700mOhm Max 700mOhm Max 700mOhm Max 700mOhm Max 700mOhm Max
Q@Freq 35 @ 10MHz 35 @ 10MHz 35 @ 10MHz 35 @ 10MHz 35 @ 10MHz
Frequency-SelfResonant 100MHz 100MHz 100MHz 100MHz 100MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 10 MHz 10 MHz 10 MHz 10 MHz 10 MHz