TDK Corporation MHQ1005P9N1JT
Part No.:
MHQ1005P9N1JT
Datasheet:
MHQ1005P9N1JT.pdf
Description:
FIXED IND 9.1NH 550MA 170MOHM SM
Product details
1. How to order MHQ1005P9N1JT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MHQ1005P9N1JT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MHQ1005P9N1JT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MHQ1005P9N1JT.
Inductance 9.1 nH 9.1 nH 9.1 nH 9.1 nH 9.1 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 550 mA 550 mA 550 mA 550 mA 550 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 170mOhm Max 170mOhm Max 170mOhm Max 170mOhm Max 170mOhm Max
Q@Freq 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant 3.4GHz 3.4GHz 3.4GHz 3.4GHz 3.4GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz