TDK Corporation MHQ1005P5N1ST
Part No.:
MHQ1005P5N1ST
Datasheet:
MHQ1005P5N1ST.pdf
Description:
FIXED IND 5.1NH 800MA 120MOHM SM
Product details
1. How to order MHQ1005P5N1ST on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MHQ1005P5N1ST price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MHQ1005P5N1ST?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MHQ1005P5N1ST.
Inductance 5.1 nH 5.1 nH 5.1 nH 5.1 nH 5.1 nH
Tolerance ±0.3nH ±0.3nH ±0.3nH ±0.3nH ±0.3nH
CurrentRating(Amps) 800 mA 800 mA 800 mA 800 mA 800 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 120mOhm Max 120mOhm Max 120mOhm Max 120mOhm Max 120mOhm Max
Q@Freq 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant 4.5GHz 4.5GHz 4.5GHz 4.5GHz 4.5GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz