TDK Corporation MHQ1005P4N7ST
Part No.:
MHQ1005P4N7ST
Datasheet:
MHQ1005P4N7ST.pdf
Description:
FIXED IND 4.7NH 800MA 110MOHM SM
Product details
1. How to order MHQ1005P4N7ST on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MHQ1005P4N7ST price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MHQ1005P4N7ST?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MHQ1005P4N7ST.
Image MHQ1005PR10JT000 MHQ1005P3N9CT000 MHQ1005P4N7ST000 MHQ1005P6N8JT000 MHQ1005P15NJT000
Part Number MHQ1005PR10JT000 MHQ1005P3N9CT000 MHQ1005P4N7ST000 MHQ1005P6N8JT000 MHQ1005P15NJT000
Inductance 4.7 nH 4.7 nH 4.7 nH 4.7 nH 4.7 nH
Tolerance ±0.3nH ±0.3nH ±0.3nH ±0.3nH ±0.3nH
CurrentRating(Amps) 800 mA 800 mA 800 mA 800 mA 800 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 110mOhm Max 110mOhm Max 110mOhm Max 110mOhm Max 110mOhm Max
Q@Freq 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant 5GHz 5GHz 5GHz 5GHz 5GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz