TDK Corporation MHQ1005P3N9ST
Part No.:
MHQ1005P3N9ST
Datasheet:
MHQ1005P3N9ST.pdf
Description:
FIXED IND 3.9NH 900MA 90MOHM SMD
Product details
1. How to order MHQ1005P3N9ST on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MHQ1005P3N9ST price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MHQ1005P3N9ST?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MHQ1005P3N9ST.
Inductance 3.9 nH 3.9 nH 3.9 nH 3.9 nH 3.9 nH
Tolerance ±0.3nH ±0.3nH ±0.3nH ±0.3nH ±0.3nH
CurrentRating(Amps) 900 mA 900 mA 900 mA 900 mA 900 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 90mOhm Max 90mOhm Max 90mOhm Max 90mOhm Max 90mOhm Max
Q@Freq 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant 5GHz 5GHz 5GHz 5GHz 5GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz