TDK Corporation MHQ1005P3N8CT000
Part No.:
MHQ1005P3N8CT000
Datasheet:
MHQ1005P3N8CT000.pdf
Description:
FIXED IND 3.8NH 900MA 100MOHM SM
Product details
1. How to order MHQ1005P3N8CT000 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MHQ1005P3N8CT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MHQ1005P3N8CT000?
Inductance 3.8 nH 3.8 nH 3.8 nH 3.8 nH 3.8 nH
Tolerance ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH
CurrentRating(Amps) 900 mA 900 mA 900 mA 900 mA 900 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 100mOhm Max 100mOhm Max 100mOhm Max 100mOhm Max 100mOhm Max
Q@Freq 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant 5GHz 5GHz 5GHz 5GHz 5GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz