TDK Corporation MHQ1005P3N3ST
Part No.:
MHQ1005P3N3ST
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0402 (1006 Metric)
Datasheet:
MHQ1005P3N3ST.pdf
Description:
FIXED IND 3.3NH 900MA 80MOHM SMD
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order MHQ1005P3N3ST on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MHQ1005P3N3ST price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MHQ1005P3N3ST?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MHQ1005P3N3ST.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series MHQ-P MHQ-P MHQ-P MHQ-P MHQ-P
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Multilayer Multilayer Multilayer Multilayer Multilayer
Inductance 3.3 nH 3.3 nH 3.3 nH 3.3 nH 3.3 nH
Tolerance ±0.3nH ±0.3nH ±0.3nH ±0.3nH ±0.3nH
CurrentRating(Amps) 900 mA 900 mA 900 mA 900 mA 900 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 80mOhm Max 80mOhm Max 80mOhm Max 80mOhm Max 80mOhm Max
Q@Freq 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant 6GHz 6GHz 6GHz 6GHz 6GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz