TDK Corporation MHQ1005P3N2CT000
Part No.:
MHQ1005P3N2CT000
Datasheet:
MHQ1005P3N2CT000.pdf
Description:
FIXED IND 3.2NH 900MA 90MOHM SMD
Product details
1. How to order MHQ1005P3N2CT000 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MHQ1005P3N2CT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MHQ1005P3N2CT000?
Inductance 3.2 nH 3.2 nH 3.2 nH 3.2 nH 3.2 nH
Tolerance ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH
CurrentRating(Amps) 900 mA 900 mA 900 mA 900 mA 900 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 90mOhm Max 90mOhm Max 90mOhm Max 90mOhm Max 90mOhm Max
Q@Freq 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant 6GHz 6GHz 6GHz 6GHz 6GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz