TDK Corporation MHQ1005P2N9CT000
Part No.:
MHQ1005P2N9CT000
Datasheet:
MHQ1005P2N9CT000.pdf
Description:
FIXED IND 2.9NH 900MA 80MOHM SMD
Product details
1. How to order MHQ1005P2N9CT000 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MHQ1005P2N9CT000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MHQ1005P2N9CT000?
Inductance 2.9 nH 2.9 nH 2.9 nH 2.9 nH 2.9 nH
Tolerance ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH
CurrentRating(Amps) 900 mA 900 mA 900 mA 900 mA 900 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 80mOhm Max 80mOhm Max 80mOhm Max 80mOhm Max 80mOhm Max
Q@Freq 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant 6.5GHz 6.5GHz 6.5GHz 6.5GHz 6.5GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz