TDK Corporation MHQ1005P2N7ST000
Part No.:
MHQ1005P2N7ST000
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
MHQ1005P2N7ST000.pdf
Description:
FIXED IND 2.7NH 900MA 70MOHM SMD
Product details
1. How to order MHQ1005P2N7ST000 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MHQ1005P2N7ST000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MHQ1005P2N7ST000?
Inductance 2.7 nH 2.7 nH 2.7 nH 2.7 nH 2.7 nH
Tolerance ±0.3nH ±0.3nH ±0.3nH ±0.3nH ±0.3nH
CurrentRating(Amps) 900 mA 900 mA 900 mA 900 mA 900 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 70mOhm Max 70mOhm Max 70mOhm Max 70mOhm Max 70mOhm Max
Q@Freq 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz 23 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant 6.5GHz 6.5GHz 6.5GHz 6.5GHz 6.5GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz