MHQ1005P2N3ST000.pdf
| Image |  |
| Series | MHQ-P | MHQ-P | MHQ-P | MHQ-P | MHQ-P |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Multilayer | Multilayer | Multilayer | Multilayer | Multilayer |
| Inductance | 2.3 nH | 2.3 nH | 2.3 nH | 2.3 nH | 2.3 nH |
| Tolerance | ±0.3nH | ±0.3nH | ±0.3nH | ±0.3nH | ±0.3nH |
| CurrentRating(Amps) | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 70mOhm Max | 70mOhm Max | 70mOhm Max | 70mOhm Max | 70mOhm Max |
| Q@Freq | 23 @ 250MHz | 23 @ 250MHz | 23 @ 250MHz | 23 @ 250MHz | 23 @ 250MHz |
| Frequency-SelfResonant | 7GHz | 7GHz | 7GHz | 7GHz | 7GHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz |