MHQ1005P2N0ST.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MHQ1005P2N0ST.
| Inductance | 2 nH | 2 nH | 2 nH | 2 nH | 2 nH |
| Tolerance | ±0.3nH | ±0.3nH | ±0.3nH | ±0.3nH | ±0.3nH |
| CurrentRating(Amps) | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 50mOhm Max | 50mOhm Max | 50mOhm Max | 50mOhm Max | 50mOhm Max |
| Q@Freq | 23 @ 250MHz | 23 @ 250MHz | 23 @ 250MHz | 23 @ 250MHz | 23 @ 250MHz |
| Frequency-SelfResonant | 8GHz | 8GHz | 8GHz | 8GHz | 8GHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz |