MHQ1005P1N0ST.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MHQ1005P1N0ST.
| Image |  |
| Series | MHQ-P | MHQ-P | MHQ-P | MHQ-P | MHQ-P |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Multilayer | Multilayer | Multilayer | Multilayer | Multilayer |
| Inductance | 1 nH | 1 nH | 1 nH | 1 nH | 1 nH |
| Tolerance | ±0.3nH | ±0.3nH | ±0.3nH | ±0.3nH | ±0.3nH |
| CurrentRating(Amps) | 1.2 A | 1.2 A | 1.2 A | 1.2 A | 1.2 A |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 30mOhm Max | 30mOhm Max | 30mOhm Max | 30mOhm Max | 30mOhm Max |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | 15GHz | 15GHz | 15GHz | 15GHz | 15GHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz |