TDK Corporation LTF3020T-100M-D
Part No.:
LTF3020T-100M-D
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
LTF3020T-100M-D.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 820MA 260MOHM SMD
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order LTF3020T-100M-D on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LTF3020T-100M-D price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LTF3020T-100M-D?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 820 mA 820 mA 820 mA 820 mA 820 mA
Current-Saturation(Isat) 590mA 590mA 590mA 590mA 590mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 260mOhm Max 260mOhm Max 260mOhm Max 260mOhm Max 260mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant - - - - -
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
OperatingTemperature -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C
InductanceFrequency-Test 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz