FK22X7R2A225KN000.pdf
| Series | FK | FK | FK | FK | FK |
| Capacitance | 2.2 µF | 2.2 µF | 2.2 µF | 2.2 µF | 2.2 µF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Voltage-Rated | 100V | 100V | 100V | 100V | 100V |
| TemperatureCoefficient | X7R | X7R | X7R | X7R | X7R |
| Size/Dimension | 0.295 L x 0.157 W (7.50mm x 4.00mm) | 0.295 L x 0.157 W (7.50mm x 4.00mm) | 0.295 L x 0.157 W (7.50mm x 4.00mm) | 0.295 L x 0.157 W (7.50mm x 4.00mm) | 0.295 L x 0.157 W (7.50mm x 4.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.315 (8.00mm) | 0.315 (8.00mm) | 0.315 (8.00mm) | 0.315 (8.00mm) | 0.315 (8.00mm) |
| Thickness(Max) | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) |