| Series | FG | FG | FG | FG | FG |
| Capacitance | 180 pF | 180 pF | 180 pF | 180 pF | 180 pF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Voltage-Rated | 630V | 630V | 630V | 630V | 630V |
| TemperatureCoefficient | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 |
| Size/Dimension | 0.217 L x 0.138 W (5.50mm x 3.50mm) | 0.217 L x 0.138 W (5.50mm x 3.50mm) | 0.217 L x 0.138 W (5.50mm x 3.50mm) | 0.217 L x 0.138 W (5.50mm x 3.50mm) | 0.217 L x 0.138 W (5.50mm x 3.50mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.236 (6.00mm) | 0.236 (6.00mm) | 0.236 (6.00mm) | 0.236 (6.00mm) | 0.236 (6.00mm) |
| Thickness(Max) | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) |