| Image |  |
| Package/Case | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | FA | FA | FA | FA | FA |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 1000 pF | 1000 pF | 1000 pF | 1000 pF | 1000 pF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Voltage-Rated | 50V | 50V | 50V | 50V | 50V |
| TemperatureCoefficient | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 |
| Size/Dimension | 0.157 L x 0.098 W (4.00mm x 2.50mm) | 0.157 L x 0.098 W (4.00mm x 2.50mm) | 0.157 L x 0.098 W (4.00mm x 2.50mm) | 0.157 L x 0.098 W (4.00mm x 2.50mm) | 0.157 L x 0.098 W (4.00mm x 2.50mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.217 (5.50mm) | 0.217 (5.50mm) | 0.217 (5.50mm) | 0.217 (5.50mm) | 0.217 (5.50mm) |
| Thickness(Max) | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) |