| Capacitance | 0.15 µF | 0.15 µF | 0.15 µF | 0.15 µF | 0.15 µF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Voltage-Rated | 250V | 250V | 250V | 250V | 250V |
| TemperatureCoefficient | X7R | X7R | X7R | X7R | X7R |
| Features | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.217 L x 0.157 W (5.50mm x 4.00mm) | 0.217 L x 0.157 W (5.50mm x 4.00mm) | 0.217 L x 0.157 W (5.50mm x 4.00mm) | 0.217 L x 0.157 W (5.50mm x 4.00mm) | 0.217 L x 0.157 W (5.50mm x 4.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.276 (7.00mm) | 0.276 (7.00mm) | 0.276 (7.00mm) | 0.276 (7.00mm) | 0.276 (7.00mm) |
| Thickness(Max) | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) |