TDK Corporation CK45-R3AD222KAVRA
Part No.:
CK45-R3AD222KAVRA
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
CK45-R3AD222KAVRA.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 1KV RADIAL
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order CK45-R3AD222KAVRA on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CK45-R3AD222KAVRA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CK45-R3AD222KAVRA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation
Package/Case Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series CK45-RR CK45-RR CK45-RR CK45-RR CK45-RR
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Capacitance 2200 pF 2200 pF 2200 pF 2200 pF 2200 pF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV)
TemperatureCoefficient R R R R R
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Applications Automotive Automotive Automotive Automotive Automotive
FailureRate - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.591 Dia (15.00mm) 0.591 Dia (15.00mm) 0.591 Dia (15.00mm) 0.591 Dia (15.00mm) 0.591 Dia (15.00mm)
Height-Seated(Max) 0.748 (19.00mm) 0.748 (19.00mm) 0.748 (19.00mm) 0.748 (19.00mm) 0.748 (19.00mm)
Thickness(Max) - - - - -
LeadSpacing 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm)