TDK Corporation CK45-B3AD222KYVNA
Part No.:
CK45-B3AD222KYVNA
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
CK45-B3AD222KYVNA.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 1KV RADIAL
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order CK45-B3AD222KYVNA on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CK45-B3AD222KYVNA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CK45-B3AD222KYVNA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation
Package/Case Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc
Series CK45 CK45 CK45 CK45 CK45
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 2200 pF 2200 pF 2200 pF 2200 pF 2200 pF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV)
TemperatureCoefficient B B B B B
OperatingTemperature -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C
Features High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FailureRate - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.335 Dia (8.50mm) 0.335 Dia (8.50mm) 0.335 Dia (8.50mm) 0.335 Dia (8.50mm) 0.335 Dia (8.50mm)
Height-Seated(Max) 0.492 (12.50mm) 0.492 (12.50mm) 0.492 (12.50mm) 0.492 (12.50mm) 0.492 (12.50mm)
Thickness(Max) - - - - -
LeadSpacing 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm)