| Image |  |
| Series | CGB | CGB | CGB | CGB | CGB |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 0.1 µF | 0.1 µF | 0.1 µF | 0.1 µF | 0.1 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 4V | 4V | 4V | 4V | 4V |
| TemperatureCoefficient | X6S | X6S | X6S | X6S | X6S |
| Features | Low Profile | Low Profile | Low Profile | Low Profile | Low Profile |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm) | 0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm) | 0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm) | 0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm) | 0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.009 (0.22mm) | 0.009 (0.22mm) | 0.009 (0.22mm) | 0.009 (0.22mm) | 0.009 (0.22mm) |