TDK Corporation CGA7F1C0G3F100F085KA
Part No.:
CGA7F1C0G3F100F085KA
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1808 (4520 Metric)
Datasheet:
CGA7F1C0G3F100F085KA.pdf
Description:
CAP CER 10PF 3KV C0G 1808
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order CGA7F1C0G3F100F085KA on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA7F1C0G3F100F085KA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA7F1C0G3F100F085KA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation
Series CGA CGA CGA CGA CGA
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 10 pF 10 pF 10 pF 10 pF 10 pF
Tolerance ±1pF ±1pF ±1pF ±1pF ±1pF
Voltage-Rated 3000V (3kV) 3000V (3kV) 3000V (3kV) 3000V (3kV) 3000V (3kV)
TemperatureCoefficient C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Applications Automotive Automotive Automotive Automotive Automotive
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.039 (1.00mm) 0.039 (1.00mm) 0.039 (1.00mm) 0.039 (1.00mm) 0.039 (1.00mm)