TDK Corporation CGA6M1C0G3A152J200AC
Part No.:
CGA6M1C0G3A152J200AC
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
CGA6M1C0G3A152J200AC.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 1KV NP0 1210
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order CGA6M1C0G3A152J200AC on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6M1C0G3A152J200AC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6M1C0G3A152J200AC?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation
Series CGA CGA CGA CGA CGA
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 1500 pF 1500 pF 1500 pF 1500 pF 1500 pF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Voltage-Rated 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV)
TemperatureCoefficient C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.087 (2.20mm) 0.087 (2.20mm) 0.087 (2.20mm) 0.087 (2.20mm) 0.087 (2.20mm)