| Capacitance | 3300 pF | 3300 pF | 3300 pF | 3300 pF | 3300 pF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Voltage-Rated | 450V | 450V | 450V | 450V | 450V |
| TemperatureCoefficient | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.059 (1.50mm) | 0.059 (1.50mm) | 0.059 (1.50mm) | 0.059 (1.50mm) | 0.059 (1.50mm) |