| Image |  |
| Series | CGA | CGA | CGA | CGA | CGA |
| Capacitance | 0.033 µF | 0.033 µF | 0.033 µF | 0.033 µF | 0.033 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 250V | 250V | 250V | 250V | 250V |
| TemperatureCoefficient | X7T | X7T | X7T | X7T | X7T |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.057 (1.45mm) | 0.057 (1.45mm) | 0.057 (1.45mm) | 0.057 (1.45mm) | 0.057 (1.45mm) |