| Image |  |
| Series | CGA | CGA | CGA | CGA | CGA |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 0.022 µF | 0.022 µF | 0.022 µF | 0.022 µF | 0.022 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 100V | 100V | 100V | 100V | 100V |
| TemperatureCoefficient | X8R | X8R | X8R | X8R | X8R |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.057 (1.45mm) | 0.057 (1.45mm) | 0.057 (1.45mm) | 0.057 (1.45mm) | 0.057 (1.45mm) |