TDK Corporation CC45SL3AD221JYNNA
Part No.:
CC45SL3AD221JYNNA
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
CC45SL3AD221JYNNA.pdf
Description:
CAP CER 220PF 1KV SL RADIAL
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order CC45SL3AD221JYNNA on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CC45SL3AD221JYNNA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CC45SL3AD221JYNNA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation
Package/Case Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series CC45 CC45 CC45 CC45 CC45
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 220 pF 220 pF 220 pF 220 pF 220 pF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Voltage-Rated 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV)
TemperatureCoefficient SL SL SL SL SL
OperatingTemperature -25°C ~ 125°C -25°C ~ 125°C -25°C ~ 125°C -25°C ~ 125°C -25°C ~ 125°C
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FailureRate - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.335 Dia (8.50mm) 0.335 Dia (8.50mm) 0.335 Dia (8.50mm) 0.335 Dia (8.50mm) 0.335 Dia (8.50mm)
Height-Seated(Max) 0.492 (12.50mm) 0.492 (12.50mm) 0.492 (12.50mm) 0.492 (12.50mm) 0.492 (12.50mm)
Thickness(Max) - - - - -
LeadSpacing 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm)