| Image |  |
| Series | C | C | C | C | C |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 0.033 µF | 0.033 µF | 0.033 µF | 0.033 µF | 0.033 µF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Voltage-Rated | 630V | 630V | 630V | 630V | 630V |
| TemperatureCoefficient | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) | 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) | 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) | 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) | 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.087 (2.20mm) | 0.087 (2.20mm) | 0.087 (2.20mm) | 0.087 (2.20mm) | 0.087 (2.20mm) |