TDK Corporation C4532JB3D222K130KA
Part No.:
C4532JB3D222K130KA
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
C4532JB3D222K130KA.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 2KV JB 1812
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order C4532JB3D222K130KA on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4532JB3D222K130KA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4532JB3D222K130KA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation
Series C C C C C
Capacitance 2200 pF 2200 pF 2200 pF 2200 pF 2200 pF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV)
TemperatureCoefficient JB JB JB JB JB
OperatingTemperature -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C
Features High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.059 (1.50mm) 0.059 (1.50mm) 0.059 (1.50mm) 0.059 (1.50mm) 0.059 (1.50mm)