TDK Corporation C4520CH3F150K110KA
Part No.:
C4520CH3F150K110KA
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1808 (4520 Metric)
Datasheet:
C4520CH3F150K110KA.pdf
Description:
CAP CER 15PF 3KV CH 1808
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order C4520CH3F150K110KA on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C4520CH3F150K110KA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C4520CH3F150K110KA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation
Series C C C C C
Capacitance 15 pF 15 pF 15 pF 15 pF 15 pF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 3000V (3kV) 3000V (3kV) 3000V (3kV) 3000V (3kV) 3000V (3kV)
TemperatureCoefficient CH CH CH CH CH
OperatingTemperature -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C
Features High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.051 (1.30mm) 0.051 (1.30mm) 0.051 (1.30mm) 0.051 (1.30mm) 0.051 (1.30mm)