| Image |  |
| Series | C | C | C | C | C |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 1200 pF | 1200 pF | 1200 pF | 1200 pF | 1200 pF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Voltage-Rated | 50V | 50V | 50V | 50V | 50V |
| TemperatureCoefficient | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) | 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) | 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) | 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) | 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.035 (0.90mm) | 0.035 (0.90mm) | 0.035 (0.90mm) | 0.035 (0.90mm) | 0.035 (0.90mm) |