RL0510S-6R8-F.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RL0510S-6R8-F.
| Image |  |
| Manufacturer | Susumu | Susumu | Susumu | Susumu | Susumu |
| Series | RL | RL | RL | RL | RL |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 6.8 Ohms | 6.8 Ohms | 6.8 Ohms | 6.8 Ohms | 6.8 Ohms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 0.167W, 1/6W | 0.167W, 1/6W | 0.167W, 1/6W | 0.167W, 1/6W | 0.167W, 1/6W |
| Composition | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film |
| Features | Current Sense | Current Sense | Current Sense | Current Sense | Current Sense |
| TemperatureCoefficient | 0/ +200ppm/°C | 0/ +200ppm/°C | 0/ +200ppm/°C | 0/ +200ppm/°C | 0/ +200ppm/°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.018 (0.45mm) | 0.018 (0.45mm) | 0.018 (0.45mm) | 0.018 (0.45mm) | 0.018 (0.45mm) |