RG1608P-680-B-T5.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Susumu | Susumu | Susumu | Susumu | Susumu |
| Series | RG | RG | RG | RG | RG |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 68 Ohms | 68 Ohms | 68 Ohms | 68 Ohms | 68 Ohms |
| Tolerance | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% |
| Power(Watts) | 0.1W, 1/10W | 0.1W, 1/10W | 0.1W, 1/10W | 0.1W, 1/10W | 0.1W, 1/10W |
| Composition | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film |
| TemperatureCoefficient | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Size/Dimension | 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) | 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) | 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) | 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) | 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.020 (0.50mm) | 0.020 (0.50mm) | 0.020 (0.50mm) | 0.020 (0.50mm) | 0.020 (0.50mm) |