Stanley Electric Co FA1105W-RR
Part No.:
FA1105W-RR
Manufacturer:
Stanley Electric Co
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
FA1105W-RR.pdf
Description:
LED ORANGE CLEAR 3216 SMD
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order FA1105W-RR on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the FA1105W-RR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FA1105W-RR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FA1105W-RR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as FA1105W-RR pin diagram, FA1105W-RR datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series 1105W 1105W 1105W 1105W 1105W
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Color Orange Orange Orange Orange Orange
Configuration Standard Standard Standard Standard Standard
LensColor Colorless Colorless Colorless Colorless Colorless
LensTransparency Clear Clear Clear Clear Clear
MillicandelaRating 200mcd 200mcd 200mcd 200mcd 200mcd
LensSize 1.60mm Dia 1.60mm Dia 1.60mm Dia 1.60mm Dia 1.60mm Dia
Voltage-Forward(Vf)(Typ) 1.9V 1.9V 1.9V 1.9V 1.9V
Current-Test 20mA 20mA 20mA 20mA 20mA
ViewingAngle 50° 50° 50° 50° 50°
Wavelength-Dominant 605nm 605nm 605nm 605nm 605nm
Wavelength-Peak 609nm 609nm 609nm 609nm 609nm
Features - - - - -
Size/Dimension 3.20mm L x 1.60mm W 3.20mm L x 1.60mm W 3.20mm L x 1.60mm W 3.20mm L x 1.60mm W 3.20mm L x 1.60mm W