WW1FTR100.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of WW1FTR100.
| Resistance | 100 mOhms | 100 mOhms | 100 mOhms | 100 mOhms | 100 mOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 1W | 1W | 1W | 1W | 1W |
| Composition | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| TemperatureCoefficient | ±90ppm/°C | ±90ppm/°C | ±90ppm/°C | ±90ppm/°C | ±90ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.110 Dia x 0.375 L (2.79mm x 9.53mm) | 0.110 Dia x 0.375 L (2.79mm x 9.53mm) | 0.110 Dia x 0.375 L (2.79mm x 9.53mm) | 0.110 Dia x 0.375 L (2.79mm x 9.53mm) | 0.110 Dia x 0.375 L (2.79mm x 9.53mm) |
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
F-5%25-Axial-bl.jpg)