RNMF14FTD35R7.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNMF14FTD35R7.
| Resistance | 35.7 Ohms | 35.7 Ohms | 35.7 Ohms | 35.7 Ohms | 35.7 Ohms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W |
| Composition | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film |
| TemperatureCoefficient | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.070 Dia x 0.130 L (1.78mm x 3.30mm) | 0.070 Dia x 0.130 L (1.78mm x 3.30mm) | 0.070 Dia x 0.130 L (1.78mm x 3.30mm) | 0.070 Dia x 0.130 L (1.78mm x 3.30mm) | 0.070 Dia x 0.130 L (1.78mm x 3.30mm) |
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
F-5%25-Axial-bl.jpg)