RNMF14FAD8K06.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNMF14FAD8K06.
| Image |  |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Series | RNMF (Mini) | RNMF (Mini) | RNMF (Mini) | RNMF (Mini) | RNMF (Mini) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 8.06 kOhms | 8.06 kOhms | 8.06 kOhms | 8.06 kOhms | 8.06 kOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W |
| Composition | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film |
| TemperatureCoefficient | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.070 Dia x 0.130 L (1.78mm x 3.30mm) | 0.070 Dia x 0.130 L (1.78mm x 3.30mm) | 0.070 Dia x 0.130 L (1.78mm x 3.30mm) | 0.070 Dia x 0.130 L (1.78mm x 3.30mm) | 0.070 Dia x 0.130 L (1.78mm x 3.30mm) |
| NumberofTerminations | - | - | - | - | - |
please send RFQ , we will respond immediately.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
F-5%25-Axial-bl.jpg)