MR3FT50L0.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MR3FT50L0.
| Image | |||||
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Series | MR | MR | MR | MR | MR |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 50 mOhms | 50 mOhms | 50 mOhms | 50 mOhms | 50 mOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 3W | 3W | 3W | 3W | 3W |
| Composition | Metal Foil | Metal Foil | Metal Foil | Metal Foil | Metal Foil |
| TemperatureCoefficient | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.205 Dia x 0.560 L (5.21mm x 14.22mm) | 0.205 Dia x 0.560 L (5.21mm x 14.22mm) | 0.205 Dia x 0.560 L (5.21mm x 14.22mm) | 0.205 Dia x 0.560 L (5.21mm x 14.22mm) | 0.205 Dia x 0.560 L (5.21mm x 14.22mm) |
| NumberofTerminations | - | - | - | - | - |
please send RFQ , we will respond immediately.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
F-5%25-Axial-bl.jpg)