HDM14JA100R.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HDM14JA100R.
| Image | |||||
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Series | HDM | HDM | HDM | HDM | HDM |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 100 Ohms | 100 Ohms | 100 Ohms | 100 Ohms | 100 Ohms |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Power(Watts) | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W |
| Composition | Carbon Film | Carbon Film | Carbon Film | Carbon Film | Carbon Film |
| TemperatureCoefficient | -500/ +350ppm/°C | -500/ +350ppm/°C | -500/ +350ppm/°C | -500/ +350ppm/°C | -500/ +350ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.071 Dia x 0.126 L (1.80mm x 3.20mm) | 0.071 Dia x 0.126 L (1.80mm x 3.20mm) | 0.071 Dia x 0.126 L (1.80mm x 3.20mm) | 0.071 Dia x 0.126 L (1.80mm x 3.20mm) | 0.071 Dia x 0.126 L (1.80mm x 3.20mm) |
| NumberofTerminations | - | - | - | - | - |
please send RFQ , we will respond immediately.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
F-5%25-Axial-bl.jpg)