CSR1206FTR100.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CSR1206FTR100.
| Image |  |
| Series | CSR | CSR | CSR | CSR | CSR |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 100 mOhms | 100 mOhms | 100 mOhms | 100 mOhms | 100 mOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W |
| Composition | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film |
| Features | Current Sense | Current Sense | Current Sense | Current Sense | Current Sense |
| TemperatureCoefficient | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.120 L x 0.061 W (3.05mm x 1.55mm) | 0.120 L x 0.061 W (3.05mm x 1.55mm) | 0.120 L x 0.061 W (3.05mm x 1.55mm) | 0.120 L x 0.061 W (3.05mm x 1.55mm) | 0.120 L x 0.061 W (3.05mm x 1.55mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) |