Skyworks Solutions Inc. 560CAC100M000BCG
Part No.:
560CAC100M000BCG
Datasheet:
560CAC100M000BCG.pdf
Description:
OSCILLATOR SMD
Product details
1. How to order 560CAC100M000BCG on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 560CAC100M000BCG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 560CAC100M000BCG?
Frequency 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS CMOS CMOS CMOS CMOS
Voltage-Supply 1.8V ~ 3.3V 1.8V ~ 3.3V 1.8V ~ 3.3V 1.8V ~ 3.3V 1.8V ~ 3.3V
FrequencyStability ±20ppm ±20ppm ±20ppm ±20ppm ±20ppm
AbsolutePullRange(APR) - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
SpreadSpectrumBandwidth - - - - -
Current-Supply(Max) 135mA 135mA 135mA 135mA 135mA
Ratings - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm) 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm) 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm) 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm) 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)