Samtec Inc. TW-25-09-G-D-120-200
Part No.:
TW-25-09-G-D-120-200
Datasheet:
TW-25-09-G-D-120-200.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 50POS
Product details
1. How to order TW-25-09-G-D-120-200 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TW-25-09-G-D-120-200 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TW-25-09-G-D-120-200?
NumberofPositions 50 50 50 50 50
Pitch 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)
NumberofRows 2 2 2 2 2
RowSpacing 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)
Length-OverallPin 0.456 (11.582mm) 0.456 (11.582mm) 0.456 (11.582mm) 0.456 (11.582mm) 0.456 (11.582mm)
Length-Post(Mating) 0.136 (3.454mm) 0.136 (3.454mm) 0.136 (3.454mm) 0.136 (3.454mm) 0.136 (3.454mm)
Length-StackHeight 0.120 (3.048mm) 0.120 (3.048mm) 0.120 (3.048mm) 0.120 (3.048mm) 0.120 (3.048mm)
Length-Tail 0.200 (5.080mm) 0.200 (5.080mm) 0.200 (5.080mm) 0.200 (5.080mm) 0.200 (5.080mm)