Samtec Inc. TW-24-04-G-D-200-175
Part No.:
TW-24-04-G-D-200-175
Datasheet:
TW-24-04-G-D-200-175.pdf
Description:
CONN BRD STACK 2.00 48POS
Product details
1. How to order TW-24-04-G-D-200-175 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TW-24-04-G-D-200-175 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TW-24-04-G-D-200-175?
NumberofPositions 48 48 48 48 48
Pitch 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)
NumberofRows 2 2 2 2 2
RowSpacing 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)
Length-OverallPin 0.555 (14.097mm) 0.555 (14.097mm) 0.555 (14.097mm) 0.555 (14.097mm) 0.555 (14.097mm)
Length-Post(Mating) 0.180 (4.572mm) 0.180 (4.572mm) 0.180 (4.572mm) 0.180 (4.572mm) 0.180 (4.572mm)
Length-StackHeight 0.200 (5.080mm) 0.200 (5.080mm) 0.200 (5.080mm) 0.200 (5.080mm) 0.200 (5.080mm)
Length-Tail 0.175 (4.445mm) 0.175 (4.445mm) 0.175 (4.445mm) 0.175 (4.445mm) 0.175 (4.445mm)