Samtec Inc. HW-16-20-S-D-787-SM
Part No.:
HW-16-20-S-D-787-SM
Datasheet:
HW-16-20-S-D-787-SM.pdf
Description:
CONN HDR 32POS 0.1 STACK SMD
Product details
1. How to order HW-16-20-S-D-787-SM on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the HW-16-20-S-D-787-SM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HW-16-20-S-D-787-SM?
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series Flex Stack, HW Flex Stack, HW Flex Stack, HW Flex Stack, HW Flex Stack, HW
ProductStatus Active Active Active Active Active
NumberofPositions 32 32 32 32 32
Pitch 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
NumberofRows 2 2 2 2 2
RowSpacing 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
Length-OverallPin 1.065 (27.051mm) 1.065 (27.051mm) 1.065 (27.051mm) 1.065 (27.051mm) 1.065 (27.051mm)
Length-Post(Mating) 0.278 (7.061mm) 0.278 (7.061mm) 0.278 (7.061mm) 0.278 (7.061mm) 0.278 (7.061mm)
Length-StackHeight 0.787 (20.000mm) 0.787 (20.000mm) 0.787 (20.000mm) 0.787 (20.000mm) 0.787 (20.000mm)