Samtec Inc. HW-10-13-S-T-845-135-030
Part No.:
HW-10-13-S-T-845-135-030
Datasheet:
HW-10-13-S-T-845-135-030.pdf
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK T/H
Product details
1. How to order HW-10-13-S-T-845-135-030 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the HW-10-13-S-T-845-135-030 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HW-10-13-S-T-845-135-030?
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series Flex Stack, HW Flex Stack, HW Flex Stack, HW Flex Stack, HW Flex Stack, HW
ProductStatus Active Active Active Active Active
NumberofPositions 30 30 30 30 30
Pitch 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
NumberofRows 3 3 3 3 3
RowSpacing 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
Length-OverallPin 1.230 (31.242mm) 1.230 (31.242mm) 1.230 (31.242mm) 1.230 (31.242mm) 1.230 (31.242mm)
Length-Post(Mating) 0.250 (6.350mm) 0.250 (6.350mm) 0.250 (6.350mm) 0.250 (6.350mm) 0.250 (6.350mm)
Length-StackHeight 0.845 (21.463mm) 0.845 (21.463mm) 0.845 (21.463mm) 0.845 (21.463mm) 0.845 (21.463mm)
Length-Tail 0.135 (3.429mm) 0.135 (3.429mm) 0.135 (3.429mm) 0.135 (3.429mm) 0.135 (3.429mm)